heading

Matematické portály

hodnotenie

Úvodné slovo

Vitajte na našej stránke matematiky

Na začiatku školského roka 2008/2009 Vás chceme privítať v škole a popriať veľa úspechov pri riešení matematických úloh a súťaží.  Táto časť internetovej stránky je o tom, že i matematika môže byť zaujímavá. Neveríte?

Skúste si v zaujímavých odkazoch zasúťažiť v rámci Európy v násobilke.

Pozrite si zaujímavé úlohy.

Otestujte sa !

Pomocou výukových programov sa naučte aj tie najťažšie témy z matematiky zábavnou formou.

Zoznámte sa s tými, ktorí sú v matematike úspešní.

Pokúste sa nájsť niečo čo vám spríjemní každodennú vyučovaciu hodinu matematiky.

Všetci veľmi dobre vieme, že matematika patrí medzi najnáročnejšie predmety, či už na základnej, strednej,   alebo    vysokej škole. Pre úspešné napredovanie v nej je nevyhnutné vybudovať dobré základy, na ktorých bude možné v budúcnosti stavať.Takéto základy sa budujú najmä v posledných ročníkoch základnej školy, kde úlohou učiteľa okrem preberania novej látky je aj opakovanie učiva z predchádzajúcich ročníkov tak, aby žiaci získali ucelené a systematické vedomosti z jednotlivých oblastí matematiky. Tieto by mali tvoriť základ pre úspešné zvládnutie prijímacích skúšok, ako i úspešné pokračovanie v matematike na strednej škole. Každý z nás sa mnohokrát presvedčil, že učiť sa matematiku neznamená len memorovanie definícií a poučiek, ale znamená riešiť úlohy, na ktorých sa definície a poučky aplikujú. Stáva sa aj to, že aj keď vieme, ako úlohu vyriešiť, správny výsledok nedostaneme, lebo spravíme chybu. V tomto prípade treba cvičiť sústredenie, pohotovosť a rýchlosť riešenia na viacerých príkladoch, aby sa niektoré postupy a činnosti zautomatizovali. Pri tejto náročnej práci môže byť nápomocná aj usilovná práca každého jednotlivca.

Hlavné úlohy komisie matematiky na škole

• Sústavné skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu
  • Špeciálny prístup k slabo prospievajúcim žiakom a k žiakom s dysfunkciami
  • Pravidelná príprava žiakov na súťaže (Matematická olympiáda, Pytagoriáda)
  • Pravidelná a dôsledná príprava žiakov 9. ročníka na prijímacie pohovory
  • Využívanie výukových CD - pri vyučovaní hlavne pri precvičovaní a upevňovaní učiva
  • Vo všetkých ročníkoch postupovať podľa platných učebných osnov prispôsobených podmienkam našej školy
  • Vyučovací proces v triedach dodržiavať podľa vzdelávacích štandardov
  • Realizovať projekt Infovek

Pravidelná starostlivosť o matematickú nástenku na škole, dopĺňanie web – stránky.

Matematické súťaže

Prinášame vám prehľad súťaží, do ktorých sa pravidelne zapájajú naši žiaci. Cieľom účasti v týchto súťažiach je získanie nových skúseností, rozvoj talentu. Adrenalínový zážitok pri účasti v súťaži je ničím nenahraditeľná skúsenosť. Viac informácií tu.

Termíny súťaží

Pomaly sme si zvykli na povinnosti v škole a už sú tu nové termíny matematických súťaží. Termínovník a nové informácie o súťažiach nájdete na matematickej  nástenke školy . Súťažné úlohy 58. ročníka MO stiahnete  na  www.iuventa.sk .Za celoročnú prácu niet lepšie ocenenie ako výhra na súťaži.

Pytagoriáda

Dúfam, že ste nezabudli na prvú  matematickú súťaž v tomto školskom roku. Už v tomto mesiaci sa uskutoční školské kolo Pytagoriády. Podrobnosti o termínoch nájdete na školskej nástenke , organizačné pokyny u učiteľov matematiky.

Nové testy

Začíname s prípravou na MONITOR 2009. Zdá sa vám to prehnané? Verte nie je. Chceme vám uľahčiť prípravu kompletnou ponukou testov z matematiky. Tu sú posledné.  Na www.iuventa.sk Veľa trpezlivosti pri ich riešení .MŠ SR bude v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR pokračovať v realizácii monitorovania úrovne vedomostí žiakov končiacich 9. ročník ZŠ v školskom roku 2008/2009 MONITOR 9 vo všetkých školách. Výsledky testovania, ktoré dosiahnu žiaci budú predstavovať jedno z kritérií pre prijatie uchádzačov na štúdium na strednej škole. Žiaci píšu testy z matematiky a materinského jazyka. Pri testovaní z matematiky žiaci používajú len potreby na písanie. Nesmú používať ceruzky, kalkulačky, mobilné telefóny, Tabuľky pre ZŠ, učebnice, zošity a pomocné papiere.

Prezentácie

V tejto časti internetovej stránky budeme zverejňovať prezentácie v Power Pointe žiakov našej školy. Všetky tieto prezentácie budú mať jednu spoločnú starú dobrú známu matematiku.

A takto vyzerá hodina matematiky na našej škole: