Súťaže

Matematická olympiáda

Matematická olympiáda je integrálnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na základných a stredných školách založenou na systematickej skupinovej a individuálnej práci s talentovanými žiakmi základných a stredných škôl. Ťažiskom MO je každoročne vyhlasovaná súťaž v riešení úloh, ktorá sa člení na skupiny, kategórie a súťažné kolá. MO je jednotná pre celú SR. Organizuje sa v dvoch skupinách. Do prvej skupiny patria žiaci ZŠ a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Druhú skupinu tvoria žiaci SŠ. MO v prvej skupine sa uskutočňuje v týchto kategóriách Z9 pre žiakov deviateho ročníka a má tri kolá : domáce, obvodné a krajské. Kategórie Z8 Z7 Z6 a Z5 sú určené žiakom príslušných ročníkov a majú dve kolá : domáce a obvodové. Kategória Z4 je určená pre žiakov 4. ročníka a má len školské kolo.

Školský rok 2008/2009

V tomto školskom roku sa domáce kolo MO pre kategóriu Z5 a Z9 ukončí 15. 12. 2008, pre kategóriu Z6 až Z8 sa ukončí 2. 3. 2009. Odborná porota vyhodnotila práce jednotlivých žiakov. Na základe výsledkov bude spracovaný návrh súťažiacich v obvodovom kole.

Termín konania súťaže :

Obvodné kolo - Kategória Z5 a Z9 : 21. január 2009
Obvodné kolo - Kategória Z6 Z7 a Z8 : 8.apríl 2009
Krajské kolo - Kategória Z9 : 25.marec 2009
9. ročník : nebol úspešný riešiteľ domáceho kola

obr1Pytagoriáda

Pytagoriáda je postupová matematická súťaž pre jednotlivcov v šiestich kategóriách. Kategória P3, P4, P5 je dvojkolová. I. kolo je školské a druhé kolo regionálne. Kategória P6, P7, P8 je trojkolová. I. kolo je školské, druhé kolo regionálne a tretie celoštátne. Všetky kolá sú klauzúrne t.j. konajú sa pod dozorom poroty v jednom termíne pre každú kategóriu na území celej SR. Každé kolo spočíva v riešení súboru 15 úloh počas 60 minút (celoštátne kolo 20 úloh počas 60 minút), ktorých náročnosť neprevyšuje školské úlohy.

.