Školský časopis - BLESK

V školskom roku 2005/2006, presnejšie v septembri, sa žiaci pod vedením pani učiteľky Ing. Jany Beliovej rozhodli vydávať prvýkrát v svojej histórii školský časopis. Tento spoločný nápad vznikol aj vďaka tomu, že na škole máme viac počítačov, na ktorých si môžu žiaci osvojovať a hlavne získať nové poznatky a tiež preto, že predmet informatika bol zavedený priamo do rozvrhu pre siedmy, ôsmy a deviaty ročník. Tento školský časopis získal názov BLESK. Vydalo sa už prvé septembrové a druhé októbrové číslo. V ňom sa dozviete mnoho zaujímavosti z našej školy, z rôznych akcií, ktoré boli v priebehu jednotlivých mesiacov, môžete vylúštiť tajničky, osemsmerovky, dozviete sa klebietky zo školy a v každom časopise je aj kalendár na budúci mesiac, v ktorom sú vyznačené voľná, školské prázdniny, sviatky a podobne.

A ako pracujeme na hodinách informatiky? Žiaci, teda my redaktori, si prinesieme rôzne vtipy, tajničky, príbehy z jednotlivých akcií školy, krížovky, hádanky, úlohy, zaujímavosti, teda nápady do ďalšieho čísla. Tie potom spracujeme na počítačoch, rôznymi metódami upravíme a odovzdáme nahraté na diskete našej pani učiteľke. Ona, ako šéfredaktorka časopisu, všetky témy upraví do vhodnej podoby. Ďalej cesta časopisu putuje do tlačiarne a do kopírky, kde sa vytlačí požadované množstvo. Hotový časopis Blesk sa predáva za symbolickú cenu 5,-Sk žiakom našej školy.

Dúfame, že tento náš časopis si nájdete každý mesiac na našej internetovej stránke. Budeme radi, ak si ho prečítate, prípadne ak prispejete nejakými novými nápadmi.

Ďakujeme. Vaši redaktori

Od začiatku vydávania časopisu až do dnešných dní vyšli tieto čísla: