Telesná výchova

Prečo sa majú deti hýbať?

Sedenie v laviciach pre žiakov v škole častokrát predstavuje značnú záťaž. Aj preto by sa mali venovať vyrovnávacím aktivitám.

Deti a mládež, ktoré  majú dostatok správne vykonávaných pohybových aktivít tým získajú nielen veľmi potrebné sociálne vyžitie medzi rovesníkmi, ale majú tiež lepšiu odolnosť voči bežným ochoreniam, majú lepšiu náladu, lepšie odolávajú stresu v škole, stávajú sa tolerantnejšími, zlepšujú schopnosť sústrediť sa, sú menej depresívne, sú odolnejšie voči drogám.

Hovoríme o pohybovej činnosti počas vyučovania, na hodinách telesnej výchovy alebo po vyučovaní prostredníctvom záujmových pohybových aktivít.

Hlavnú zodpovednosť za správny vývin detí a mládeže až po dosiahnutie dospelosti predsa majú rodičia a  následne učitelia. Nedovoľme už teraz viesť deťom statický život bez pohybu a zdravého smiechu. Nedovoľme im hodiny vysedávať pri počítači a hrách. Dať možnosť deťom športovať nestojí veľa , určite nie viac ako nová verzia play station, či mobilný telefón. Dovoľme deťom poznať zážitky športovania a podporme preto ich radosť hýbať sa, čo ak je práve vaše dieťa pohybovo zdatné a nadané. Ubezpečme sa, že naše deti rastú do zdravého tela, ubezpečme sa, že trávia čas efektívne, zdravo a vhodne.