Vyučujúci : PhDr. Ľubica Kováčová

Ing.Gejza Varga

Smerovanie občianskej výchovy:
cieľavedome ovplyvňuje poznanie i  konanie žiakov v duchu humanity, morálky a demokracie. Vedie žiakov k tomu, aby svojimi postojmi a činmi prejavovali občiansku aktivitu, vlastenectvo, pozitívny vzťah k práci a jej výsledkom. Vplýva na žiakov v tom smere, aby si uvedomovali zodpovednosť k sebe, svojim blízkym, národu a celej spoločnosti, aby si uvedomovali svoju národnú a štátnu identitu.

Vyučovanie občianskej výchovy je teda zacielené tak, aby získané poznatky poskytli žiakom vhodnú orientáciu pre ich budúci občiansky život.
Obsah predmetu tvoria poznatky o zásadách a normách vzťahov v rodine,v škole a spoločnosti vôbec, osvojovanie si zásad spoločenského správania, poznávanie svojej obce, mesta, regiónu, vlasti, upevňovanie svojej národnej a štátnej identity.