CHÉMIA

VIII.A

VIII.B

IX.

Tento pán usporiadal chemické prvky do skupín a periód. Vytvoril periodickú sústavu prvkov.

Volal sa Ivan Dmitrijevič Mendelejev.

Poznáš čo označujú  tieto písmenká v chémii ? Zn   Ag   Ti   Na   Cl   K   P   Ca

Chémia  patrí spolu s matematikou, fyzikou, biológiou a zemepisom medzi prírodovedné  predmety. Vyučuje sa v VIII.A, VIII.B a IX. ročníku. Kto sa pripravuje na vyučovacie hodiny pravidelne, nemá s týmto predmetom problémy. Žiaci VIII. ročníkov sa trápia s chemickými zákonmi, značkami chemických prvkov, písaním vzorcov a s chemickými rovnicami. Deviataci prešli anorganickou chémiou a v II. polroku ich čaká organická chémia. Vyučovanie je spestrené riešením tajničiek, praktickými cvičeniami, jednoduchými pokusmi a riešením úloh z pracovného zošit pre chémiu. Zvyčajne nám hodiny chémie ubehnú veľmi rýchlo.