Nielen miesta sú zaujímavosťou Spojeného kráľovstva, ale aj história, ľudia, spôsob ich života a jazyk. Na našej škole sa toto všetko učíme z kníh, ktoré sa volajú Project.

Anglický jazyk sa začína učiť v treťom ročníku ako voliteľný predmet. Najprv sa učíme abecedu a slovíčka, napr. čísla, farby, zvieratká, školské potreby, rodina a iné prostredníctvom obrázkov, pesničiek a básničiek. Postupom času si žiaci osvojujú základy gramatiky a to sloveso byť a mať. Tvoríme jednoduché vety, vieme sa predstaviť a robíme rôzne projekty o sebe a svojej rodine.

Timetable

Rozvrh hodín

Vo štvrtom ročníku si rozširujeme slovnú zásobu, napríklad čísla, prídavné mená, členy, pokyny v triede. Robíme projekty na témy – pohľadnice priateľom, o sebe a svojej rodine, škole. Učíme sa prítomný čas jednoduchý.

Fruits                                    Ovocie

Joke

Vtip

Girl: I can´t find my dog! I think he´s lost.

Boy: Put an advertisement in the newspaper.

Girl: Don´t be stupid. He can´t read!

V piatom ročníku si prehlbujeme slovnú zásobu v oblasti stravy, zamestnania, športu, bývania. Opakujeme prítomný čas jednoduchý a učíme sa tiež prítomný čas priebehový. Robíme rôzne projekty ako je opis postáv, o športoch, opis miest.

V šiestom ročníku sa už učíme aj vyjadrenie blízkej budúcnosti, minulý čas jednoduchý, ku ktorému neodmysliteľne patria aj nepravidelné slovesá. Okrem základných čísloviek sa preberajú aj radové, správne vyslovovanie dátumov a rôzne ďalšie gramatické javy. Projekty, ktoré robíme sa týkajú nášho života počas celého ročného obdobia, opisujeme naše domáce zvieratká, o minulosti, píšeme rôzne recepty, o prírode, televíznych programoch.

Seasons                                        Ročné obdobia

V každom ročníku sa gramatika opakuje a prehlbuje. V siedmom ročníku sa minulý čas jednoduchý dopĺňa aj priebehovým, tiež sa učíme budúci čas, modálne slovesá, atď. V každej lekcii sa stretávame s s epizódou o živote mladých ľudí, ktorí nám prinášajú frázy používané v bežnom živote. Sú tu zaujímavé články o Kanade, Londýne, New Yorku. Robíme projekty na rôzne témy, ako napríklad o snoch, problémoch mladých ľudí, známych ľuďoch, mestách, o budúcnosti.

Westminster Palace - House of Commons

V ôsmom ročníku nasleduje už aj predprítomný čas, podmienkové vety, trpný rod. Slovnú zásobu si rozširujeme v rôznych oblastiach. Čítame zaujímavé články a k nim robíme rôzne projekty, ako napríklad: zdravá výživa, životné prostredie, Slovensko a jeho história, móda, práca.

V deviatom ročníku si opakujeme gramatiku prostredníctvom rôznych gramatických cvičení a pripravujeme sa na prijímacie skúšky na stredné školy. Čítame rozsiahlejšie články týkajúce sa rôznych tém, napríklad o histórii anglického jazyka, mladých ľuďoch, hudbe, vzdelávaní a rôzne či už skutočné alebo vymyslené príbehy zo života ľudí.

London is becoming the gastronomic capital of the world, attracting ambitious and talented chefs from around the globe. There is hardly a world cuisine that you won’t find in this highly multi-cultural city. By living, studying and cooking in London you will be at the heart of a rich variety of international cuisine and lifestyles - it is quite simply the experience of a lifetime!