logo

TOPlist

RODO CUP Čaňa 2009

Dňa 14.8.2009 sa uskutočnil futbalový turnaj futbalistov do 13 r. s názvom RODO CUP v Čani.

Zúčastnilo sa ho týchto 8 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín nasledovne:

Skupina A:                                                   Skupina B:

FK ČAŇA                                                       MFK KOŠICE
LKS LANCUT (Poľsko)                                      MFK TATRAN LIPT. MIKULÁŠ
FK ŠACA                                                       FK HANISKA
MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE                             FK SLAVOJ TREBIŠOV

Výsledky nášho družstva – FK Haniska boli nasledovné:

HANISKA 1:2 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
Zápas sa hral na hlavnom ihrisku v Čani, hralo sa 2x15 minút. Turnaj bol usporiadaný pre hráčov narodených v roku 1997 a mladších. Naše družstvo patrilo medzi najmladšie na turnaji. V prvom zápase sme po prvom polčase prehrávali 0:2, po prestávke sa naši chlapci vzchopili a znížili na 1:2. Autorom gólu z priameho kopu bol TIBOR NAGY. Vyrovnať sa nám však už nepodarilo.

V druhom zápase sme nastúpili proti TREBIŠOVU. Hráči Trebišova sa do našich pustili zostra a hneď po prvom polčase bol stav 0:4. Dva góly padli po našich individuálnych chybách, keď sme šli v obrane do zbytočných kľučiek, nasledovala strata lopty a súper sa rútil, z toho 2 x sám na nášho brankára. Samozrejme šance premenil. Cez prestávku sme hráčom trochu prehovorili do duše a v druhom polčase to bolo aj vidieť. Nehneval nás ani tak výsledok, ako prístup niektorých našich hráčov v prvom polčase. Našim sa podarilo dať aspoň čestný gól a skorigovať výsledok na konečných 1:6 – strelcom gólu bol TIBOR NAGY, ktorý premenil pokutový kop po faule na MILANA JOCHMANA. Musíme však uznať, že súper bol kvalitný – proti takému naši hráči nehrávajú každý deň, takže to bola pre nich veľká futbalová škola.

V 3. zápase nás čakal najťažší zápas a to proti MFK KOŠICE. Zápas sa skončil výsledkom 3:0 pre MFK KOŠICE. Znova sme videli, koľko práce nás ešte čaká, aby sme sa vyrovnali súperovi – či už po kondičnej, alebo technickej stránke.

Hráčom postupne ubúdali sily, čo sa prejavilo aj v zvyšných 2 zápasoch o umiestnenie. Obidva sme prehrali – proti ŠACI 3:1 a proti poľskému LANCUTu 3:2. Turnaj vyhrala domáca ČAŇA, keď na penalty zdolala MFK KOŠICE.

Marcel Majoroš:
„Ja ako tréner hodnotím turnaj vcelku dobre, hoci sme obsadili posledné 8. miesto. Hrali sme proti veľmi kvalitným tímom z vyšších súťaží. Naši hráči nabrali nové skúsenosti a poznatky. Videli koľko sa ešte musia učiť. Bola to pre nich jednoducho dobrá futbalová škola. Nielen pre nich, ale aj pre mňa ako ich trénera. Videl som niektoré dobré veci u našich hráčov, ale aj tie, ktoré budeme musieť odstraňovať a zlepšovať. Zlepšiť sa musí hlavne prístup k futbalu a disciplína niektorých hráčov – bez toho to nepôjde.“

Fotografie z akcie nájdete v sekcii fotogaléria TU.