Branné cvičenie

Branné cvičenia sú nám všetkým dobré známe. Účelového cvičenia na ochranu človeka a prírody (OČAP) sa 16. septembra zúčastnili aj žiaci druhého stupňa našej školy. Deti sa na toto cvičenie tešili, keďže sme opustili priestory školy a peši vyrazili k lesu. Cieľom našej cesty bola poľovnícka chata. Po príchode sme si opiekli špekáčiky a slaninu na pripravenom ohni a takto posilnení sme začali súťažiť. Na žiakov jednotlivých tried čakali úlohy v piatich súťažných oblastiach:

1. zdravotná príprava
2. dopravná výchova
3. topografia
4. hod granátom na cieľ
5. streľba zo vzduchovky

Viaceré súťažné družstvá skončili s rovnakým počtom bodov. Víťazmi v jednotlivých oblastiach sa stali žiaci týchto tried:

Zdravotná príprava     V.A, VI., IX.A
Dopravná výchova       VIII., VI.
Topografia                 VI.B, IX.B, IX.A
Hod granátom            VII.      Najlepší jednotlivec: Erik Renčík
Streľba                      IX.A    Najlepší jednotlivec: Rastislav Špišák

Vďaka peknému počasiu sme prestávky medzi plnením praktických a teoretických úloh využili na loptové hry. Na záver cvičenia sme sa občerstvili gulášom, ktorý pre nás pripravili naše pani kuchárky. Ďakujeme všetkým učiteľom za kvalitne pripravené podujatie a PZ KONOPNÉ za poskytnuté priestory.

Fotky z akcie nájdete TU .