nadpis

obr1
obr2

Medzinárodný deň školských knižníc

Aj v tomto roku sme si pripomenuli Medzinárodný deň školských  knižníc, ktorý  je od roku 1999 určený na štvrtý pondelok v októbri. Po akciách, ktoré sme uskutočnili v minulom roku,  v tomto roku sme pripravili pre žiakov súťaž.
     V týždni  pred Medzinárodným dňom školských knižníc, ktorý pripadol na 27.10.2008 , si každý deň naši žiaci vypočuli ukážku z nejakého literárneho diela. Bola to rozprávka, povesť, balada, dievčenský román  a príbeh zo života detí.
      27.10.2008 odpovedali dvojčlenné družstvá z ročníkov  4.-9. na otázky k jednotlivým úryvkom. Víťazi boli odmenení. Žiaci 1.- 3. ročníka kreslili k úryvkom ilustrácie. Najkrajšie boli taktiež odmenené.

obr3

Dobšinského Košice

Dňa 29.10.2008 sa prvýkrát zúčastnili naši žiaci súťaže v prednese rozprávok Dobšinského Košice, ktorú zorganizovala ZŠ Postupimská Košice a Matica slovenská. Našu školu reprezentovali 3 žiačky, obsadili sme všetky kategórie. Boli to:  Lea Gábová – 3. ročník, Sára Kišidayová – 6. ročník a Veronika Szilágyiová – 8. ročník.
     Aj keď nepostúpili, získali užitočné skúsenosti, ktoré v budúcnosti v podobných súťažiach
určite využijú. Ďakujeme za účasť !