Ako sme v Haniske privítali Mikuláša 2.12.2008

Všetci žiaci našej školy sa veľmi tešili, že Mikuláš príde k nám do Hanisky už 2. decembra. Bolo to preto, že program na tento deň nám pripravilo Centrum voľného času z Košíc.
    Ráno sme prišli do školy. Prvá hodina bola triednická, takže nik nekontroloval domáce úlohy a neskúšal. O 9. hodine  už bola celá škola v KD. Každý sa snažil, aby si obsadil čo najlepšie miesto, z ktorého by všetko videl. Stred kultúrneho domu ostal voľný. Tu si rozložili potrebné rekvizity tety z CVČ a tu sa mal odohrávať aj celý program. Moderátorkou celej akcie bola pani Anka  Rutrichová, ktorá vedie v Haniske záujmové krúžky a všetci ju dobre poznáme. So sebou priviedla Snehulienku, ktorá rozbúchala srdiečka starších chlapcov a ešte dve pomocníčky. Jedna z nich púšťala výbornú muziku.
     Zrazu všetko stíchlo a začal mikulášsky program. Moderátorka do neho postupne zapájala škôlkárov, prvý stupeň, druhý stupeň, ba aj chlapci z najvyšších ročníkov sa predviedli ako výborní baviči. Boli hry, súťaže, tanec, spev, recitácia. Každý, kto mal chuť a schopnosti, mohol  predviesť, čo dokáže. Samozrejme, že najaktívnejší boli škôlkári a ročníky 1 – 4. Veľký úspech zožala súťaž na skejborde, v ktorej súťažili miešané družstvá starších žiakov s mladšími. Ostatní o dušu povzbudzovali. Keď sme si do chuti zasúťažili a popozerali pestrý program, čakalo nás ešte niečo. A to Mikulášska nádielka! Ani sme nezbadali a do sály vkĺzol MIKULÁŠ so SNEHULIENKOU. Na pleci niesol veľké vrece a my sme tušili, čo bude nasledovať.
Každý žiak školy dostal balíček so sladkosťami a s mandarínkami. Niektorí  už v sále otvorili darčeky a pochutnávali si na čokoládkach. Nakoniec nás pani učiteľky dali nastúpiť a spolu sme sa vrátili do školy.
     Tak skončil jeden z nevšedných školských dní, na ktorý budeme všetci radi spomínať.

Fotky z akcie nájdete vo fotogalérii