Deň Zeme

Deň Zeme pripadá na 22. apríl. Prečo je potrebné si tento deň pripomínať?

Deň Zeme si pripomíname aj preto, aby sme si raz do roka (ak už nie častejšie) pripomenuli svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované.

Zároveň, aby sme si čoraz hlbšie uvedomovali, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká.

Zem, by nás mala napĺňať nie krátkozrakým majetníckym nutkaním ovládať a drancovať; ale naopak - nemým úžasom, obdivom a pokornou túžbou učiť sa od Zeme a chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov.

Pri príležitosti Dňa Zeme na našej škole sme zorganizovali pre 1.stupeň zaujímavú  činnosť – kreslenie na asfalt. Žiaci sa tejto úlohy zhostili s veľkým nasadením . Vytvorili jednotlivo, ale  aj v skupinách krásne obrázky našej Zeme .

Fotografie z akcie nájdete v sekcii fotogaléria TU.