Deň matiek

pozvanka

Postrehy žiakov:

Sviatok všetkých mamičiek na svete

Mama, keby jej nebolo, neboli by sme ani my... Mamka, áno, vieme, že niekedy sme k nej zlí. No ďakujeme jej za všetko, čo pre nás v živote robí. Musí sa niekedy za naše činy hanbiť, počúvať rôzne výmysly a polopravdy. Oceňujeme veľkú lásku, ktorú nám dáva naša mama. Tento sviatok našich mamičiek oslávila naša škola a Materská škôlka v Haniske dňa 11.mája 2007. Žiaci  si usilovne pripravili jednotlivé čísla do programu,  ktoré si niekoľkokrát vyskúšali, aby zo seba vydali čo najlepší výkon a v tento deň všetko ukázali svojím mamkám a babkám. Naši ,,moderátori“ Katarína Papugová a Lukáš Morócz ako prvých prestavili našich najmenších –škôlkarov. Po nich nasledovali žiačky ôsmeho ročníka so svojím moderným tancom, neskôr žiaci prvého ročníka , ďalej štvrtáčky so svojím tančekom , druháci , žiaci siedmeho ročníka, ktorí tiež ukázali svoje tanečné umenie. Pekné básničky predniesli žiaci šiesteho ročníka. Šiestaci tiež zatancovali ľudový tanec na  známu ľudovú pesničku : Z východnej dievčatá . Naši tretiaci ukázali všetkým, ako dobre ovládajú vybrané slová, až boli niektoré mamičky milo prekvapené. Doterajší moderátori kultúrnych programov  odovzdali svoju ,,prácu“ novým a mladším a to Veronike Szilagyiovej a Slavomírovi Výrostkovi . Noví moderátori sa zohrali svojej úlohy veľmi dobre. Uviedli gitarový krúžok,  ktorý zožal obrovský potlesk . Nádhernú pesničku – Ja nemám lásku v malíčku -  zaspievali žiaci deviateho ročníka a po nich  nasledovali žiačky ôsmeho ročníka s ľudovou piesňou. Program ukončili žiaci 2.stupňa s piesňou Mama. Nakoniec sa všetkým mamičkám prihovoril pán starosta a poďakoval pani riaditeľkám a žiakom za skvelý výkon. Program bol veľmi pútavý, zaujímavý a dojemný.  Všetci účinkujúci dostali ako darček od publika dlhý potlesk . Po ukončení si mohli mamičky zakúpiť výrobky svojich ratolestí v burze. Mamky odchádzali z programu s kvietkom v ruke, ktorý dostali od svojich detí, plné dojmov a šťastia Mamičky sú pre nás všetkých strážnymi anjelmi. Mnohokrát sa s nimi málo rozprávame, ale aj napriek tomu ich každý deň nosievame v svojom srdci.

Žiačky ôsmeho ročníka

Aj na našej škole sa 11.mája uskutočnil Deň matiek.

Pre naše mamičky si žiaci našej školy pripravili krásne predstavenie. Naši prváčikovia si pripravili básničky, ktoré vystihovali každú mamičku. Žiaci pani učiteľky Smolkovej si pripravili rozprávku o Murkovi, ktorý si hľadal novú mamičku, ale nakoniec prišiel na to, že lepšiu mamičku ako je tá jeho, už nenájde. Naši tretiačikovia mali pripravené divadielko o vybraných slovách a dokázali nám, že učenie nie je ťažké a môže byť plné hier a zábavy. Štvrtáci sa naozaj potrápili a pripravili mnoho vystúpení. Tancovali ľudový tanec, aerobik, moderný tanec a dokonca aj spievali a recitovali. Z 5.ročníka si pripravil krásnu báseň Erik Ondočko. Naše šieste ročníky si pripravili ľudový tanec so spevom. Žiaci  7 ročníka nám zasa zatancovali moderný tanec, ktorý bol naozaj úchvatný. No a sme tu my – ôsmaci. My sme si zasa nacvičili moderný tanec, ktorý ohromil každého. Najkrajšou tanečnou kreáciou bola naša zložitá ľudská pyramída. Samozrejme,  že sme si nacvičili aj ľudový tanec, ktorý bol taktiež skvelý. A je tu záver,  v ktorom vystúpila celá škola a ktorou sme dojali mnoho mamičiek.

Predstavenie sa začalo o 16:00 hod. Predstavenie sa našim mamkám veľmi páčilo.

Už sa nevieme dočkať na predstavenie, ktoré si pripravíme na budúci rok.

Monika Bérešová, Emília Zubková a Lenka Semanová

V našich mysliach sa navždy zachová Deň matiek, ktorý sa uskutočnil v kultúrnom dome v Haniske dňa 11.5.2007.

Tomuto dňu predchádzalo množstvo príprav a skúšok.

Svoju ruku k dielu priložilo množstvo žiakov našej školy. A nielen oni. Pridali sa k nám ešte i deti z materskej škôlky, ktoré ukázali svoje divadielko. Program sa začal o 16.00 hodine. Každý z nás mal malú trému. Veď na programe sa zúčastnilo množstvo ľudí,  nielen z našej obce.

Najprv nás privítali naši dvaja uvádzači – Lukáš a Katka.

Ako prví sa na pódium odvážili vystúpiť žiaci z materskej školy. Po nich sa na pódium dostali i žiačky našej triedy- 8.ročníka. Na pódiu sme predviedli moderný tanec plný života a hip-hopu. Ako inak zožali sme s ním veľký úspech J.

Po nás na rad prišli žiaci 1.ročníka, ktorí predviedli pásmo s názvom ,,Ďakujem, mama“. Ďalšími účinkujúcimi boli žiaci 4.ročníka so svojimi obľúbenými ľudovými piesňami a tancom.  Štvrtáčky nám ešte ukázali, ako sa cvičí aerobik. S pomocou pani zástupkyne nacvičili naozaj výbornú zostavu. Asi tak v polovici odovzdali svoje symbolické moderátorské žezlo doterajší moderátori Katka a Lukáš novým moderátorom Veronike a Slavovi, ktorí uvádzali program ďalej.

V ňom sa nám ešte predviedli žiaci 3.ročníka , ktorí nás tam naučili vybrané slová. Nielen 8.ročník mal tanec hip-hopu, ale pridali sa k nim aj žiačky a žiaci 7.ročníka, ktorí zožali rovnaký úspech. Počas programu vystúpili žiaci gitarového krúžku. Počas svojho vystúpenia nám nielenže zahrali, ale i zaspievali. Medzi ďalšími účinkujúcimi boli i žiaci 6.ročníka so svojím ľudovým tancom a deviataci s piesňou Ja nemám lásku v malíčku. Na koniec tohto dlhého programu sme si všetci zaspievali pesničku pre naše milované mamičky, ktoré veľmi ľúbime. Všetky mamky dostali od svojich detí karafiát z lásky. Pri odchode si mnohí návštevníci mohli zakúpiť výrobky vytvorené našimi žiakmi. Tento deň sa nám veľmi vydaril .

Gabika Zajacová a Ivka Hudáková  žiačky 8.ročníka